Masaj Nedir

Masaj Nedir

Masaj Nedir?

Güzellik İksiri ....

Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp

Aslında yüzyıllardır insanların bildiği ve yaşamın bir parçası haline gelen masaj, genel olarak ağrıyı hafifleterek alternatif bir tedavi şeklidir. Masajın amacı kasları gevşeterek kan dolaşımının rahatlamasını sağlayan bir uygulama şeklidir. Günümüz koşullarında iş stresinden ver yoğun iş temposundan kurtulmak için tercih edilen bir yöntemdir.

Masaj anında vücudun üretip salgıladığı doğal sakinleştirici olan endorfin, masaj yaptıran kişide olağan üstü rahatlama sağlandığından, psikolojik anlamda masajı, yan etkisi olmayan bir antidepresan ve psikolojik terapi olarak görmek de mümkündür. Aslına bakacak olursak, masaj ve terapi vücuda uygulanan yöntemleriyle kişiyi tedavi eden ve rahatlatan en etkili çalışmalardan biridir.

Masaj bir süreliğine bile olsa dış dünyanın tüm stresinden yorgunluğundan ve kargaşasından uzak, fiziksel ve ruhsal bir arınma, rahatlama molasıdır. Kendinizi ve bedeninizi ödüllendirecğiniz bir armağan.

Masaj tek taraflı olmamakla birlikte, iki taraflı yapılan bir çalışma şeklidir. Terapistin görevi, terapi gören kişinin kendi sorunu üzerinde onu yönlendirmesiyle gerekli adımları atarak ona yardımcı olmaya çalışmaktır. Terapi ve masaj gören kişinin ise elinden gelen en iyi şekilde gevşeyerek, seans esnasında hissedilebilecek bedensel veya zihinsel rahatsızlıklardan kendi sorunlarıyla yüzleşmeye hazır ve kararlı olmaktır.

Günlük hayatta stresli ve yorgun geçen günlerinizde, aslında masaj terapisi alarak kendinizi rahatlatabilir ve keyifli bir ortam haline getirebilirsiniz, ayrıca masaj keyif ve ağrılardan kurtulmanın yanında zayıflamak için masaj yaptırmayı tercih edebilirsiniz.

Masaj ile doğru şekilde rahatlama ve gevşeme pratiği yaptığınızda, gündelik hayatta zor olan durum ve hisler karşısında benzer stratejileri uyguladığınızı fark edeceksiniz.

Psikolojik açıdan bakıldığında masaj bir önem hatta bakımlılık hissi verir; vücudumuzun farkına varmamızı sağlar. Güvenli bir dokunuş hayatın önemli bir parçasıdır. Dolayısıyla bu işi bilinçli olarak yapan bir profesyonelin masaj sırasındaki dokunuşu aynı zamanda rahatlatıcıdır. Fiziksel anlamda masaj, veren taraf ile alan taraf arasında bir elektromanyetik enerji değişimidir. Bu enerji makine ve benzeri aparatlarla elde edilemez!

Terapi ve masaj süresi 50 dakikadır. sıvazlama, yoğurma, baskı, titretme gibi rahatlatıcı el teknikleriyle uygulanarak kasların rahatlamasını ve gevşemesini sağalarak,  dinlenme stresten arınma ve keyif için uygulanılabilir.

 

Ankara Terapist Masör

<a href='https://armut.com/hizmetveren/cem-ali-ankara-cankaya-masaj_971992'> Cem Ali Ankara Çankaya Masaj - Armut  </a>


Üst