Zayfılama Masajı ve Selülit Tedavi

Zayfılama Masajı ve Selülit Tedavi
Tarih  /  16. Mart. 2019

Zayıflama Masajı ile Selülit Yağlarını Eritme

Zayıflama masajı bir diğer adıyla selülit masajı diye bilinir. Görüntüsü hoş olmayan selülit yağlarının görünümünü azaltmak için kullanılan masaj terapi türüdür. Hücresel deri yüzeyine yakın olan bir yağ tipinde yağ hücreleri belirgin bir şekilde süzme peynir görünümüne yol açar ve altta yatan deri yapısı bastırılır. Selülit kalça, uyluk ve mide bölgesinde en belirgin olarak görülür. Zayıflama masajının odak noktası yoktur. Bölgesel ya da tamamen uygulanan bir masaj türüdür.

 

Zayıflama masajı sırasında, masaj terapisti kendi ellerini etkilenen bölgeyi bilir ve yönetir. Bazen de silindir bir malzeme ile daha derin ve daha yoğun masaj deneyimi sağlanır. Birçok zayıflama masajında yaş yakan yağlar ve yosun gibi bazı malzemeler kullanılabilir. Hücresel masaj tipinin başka tipi olan bu uygulamada nane gibi uçucu yağlar da çok sık kullanıldı görülmüştür. Bu yağlar etkilenen alanın görünümünü iyileştirmek yardımcı olan uyarıcı özelliğe sahiptir. Uçucu yağlar, bir masaj seansı için kokusu ile stresi azaltmaya ve gevşemeye de yardımcı olur. Birçok sağlık tesisleri sağladıkları hizmetlerden biri olarak bu masajı sunmaktadır. Ancak lisanslı masaj terapistleri tarafından yardım almaya özen göstermelisiniz. Onlar kullanılan teknikte kremler ve yağlar ile daha doğru bir uygulama şekli sunar. Yetenekli bir masaj terapisti tarafından uygulanan zayıflama masajı teknikleri ile selülit yağlarınızdan kurtulmak noktasında tatmin edici sonuçlar alma olasılığını artacaktır. Birçok kişi için, eğitimli bir masaj terapisti maliyet nedeniyle çok sık tercih edilmez. Bunun için zayıflamak için çeşitli haplar ya da diyetlere başvurulur. Elbette diyet yapmak ve aynı zamanda zayıflama masajı yaptırmak sizi sağlıklı ve hızlı bir şekilde sonuca ulaştıracaktır. Bunun dışında çeşitli kremler ile de yağ yakımı sağlanmaya çalışılır. Ancak sağlıklı ve güzel olmak isterken sağlığınız ile oynamamaya dikkat etmelisiniz.

Tedavi olurken kafein içeren selülit kremleri ile geçici selülit görünümünü iyileştirmek etkilidir. Bu rahatlamanıza ve istekli olmanıza yardımcı olurken anı kurtaracaktır. Tedavi sürecinde de sizlere sunulacak olan çeşitli kremlerden yardım alabilirsiniz. Doğru krem ve zayıflama masajı uygulaması ile selülit yağları yakımı hızlanacaktır. Dolaşımı hızlandırmak için düzenli olarak spor yapmak ise çok hızlı şekilde vücudunuzu şekle sokacaktır.

 

Ankara Terapist Masör


Üst