Thai Masajı Nedir? Nerelere Uygulanır?

Thai Masajı Nedir? Nerelere Uygulanır?
Tarih  /  08. Ocak. 2019

Thai Masajı Nedir? Nerelere Uygulanır?

Thai masajı ya da diğer bir adıyla Tayland masajı tarihin en eski masaj türlerinden bir tanesidir çünkü bu masajın kökeni binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Günümüzde halen masaj merkezlerinde halen sıklıkla tercih edilmektedir. Thai masajının en önemli özelliklerinden biri masaj yapılan kişinin çıplak olmaması gerekliliğidir çünkü bazı insanlar ten teması nedeniyle masaja ön yargılı bakmaktadırlar bu masaj türünde masaj yapılan kişi giyinik olduğundan birçok insanın tercih sebebidir. Peki Thai masajı genel olarak vücudun hangi bölgelerine uygulanmakta ve en iyi verimi hangi bölgelerde vermektedir, masajın uygulandığı belli bölgeler;

  • Ense & Boyun

Geleneksel Thai masajı vücudun üst kısmında ense ve boyun bölgelerine ağırlık verilerek uygulanmaktadır, bu bölgelere teknik hareketler ile yapılan masaj bölgedeki ağrıyı ve sancıyı gidererek kan dolaşımını hızlandırmaktadır.

  • Bacak Bölgesi & Sırt

Bacak bölgesi ve sırt birçok ünlü masaj tekniğinde direkt olarak uygulamanın gerçekleştiği bölgelerdir. Çünkü bu büyük iki bölge büyük kas gruplarının olduğu ve eklemlerin yoğun durumda bulunduğu bölgelerdir bu bölgeye uygulanan Thai masajı büyük kas gruplarını rahatlatmaktadır, özellikle vücut geliştirme sporcularının da bu sebepten bu masaj türünü tercih ettiği bilinmektedir.

Thai masajının en sık uygulandığı iki bölgeyi inceledik şimdi ise bu masajın nerede uygulandığından bahsedelim bu masaj türünde masaj masası yerine yerde bulunan bir minderin üzerinde uygulanması daha doğru olur ve zaten profesyonel masör veya masözler çoğunlukla minder üzerinde düz zemini tercih ederler. Masaj yaptıran kişinin masaj yapan kişiyle senkronize bir şekilde bulunması ve masaj hareket formlarına eşlik etmesi masajın en doğru ve en faydalı şeklini almasını sağlar.

Thai masajı eğitimi almış insanlar tarafından yapılırsa anca doğru sonucu verecektir, bu yüzden bu masajı yaptırmadan önce masajı yapan kişinin alanında uzman olduğundan emin olmalısınız aksi takdirde olumsuz tecrübe edinmeniz kaçınılmazdır. Bu yüzden Thai masajı hakkında bilgiler almak ve uygulatmak istiyorsanız bizimle rahatlıkla iletişime geçebilirsiniz. Konunun uzmanı olarak sizlere masaj öncesi her türlü ön bilgiyi vererek masaj hakkında çok daha fazla fikir sahibi etmekten mutluluk duyacağız.

 

Ankara Terapist Masör.


Üst