Tantra masajı nedir? Faydaları nelerdir?

Tantra masajı nedir? Faydaları nelerdir?
Tarih  /  03. Ocak. 2019

Tantra masajı nedir? Faydaları nelerdir?

Tantra masajı ile kişiler hayatlarını renklendirmek ve cinsel hazların açığa vurmak için tercih edilir. Tantra masajı vücudunuzu tanımak ve bilgi edinmek için bir fırsattır

Tantra masajını tercih edenler, yaşam zevkinin asıl kaynağının cinsel enerji bütünü olduğuna inanırlar ve bu masaj sayesinde cinsel enerji hazzını vücutlarının tüm derinliklerinde hissetmek isterler.

Vücudunuzu keşfederken ve zevk almaya davet edince, utanç ve suçluluk duygusunu bırakabilirsiniz. Yaralarınızı iyileştirmeyi, bedeninizi uyandırmayı ve hazza duyarlılığınızı arttırmayı öğrenebilirsiniz. Güçlü yaşamınızı kullanmayı öğrenirken, sensual enerjinizi yarattığınızda bunu yaşam gücünüz olarak kullanabilirsiniz. Kendinize ve hayata teslim olduğunuzda, sizi küçük tutan düşünce kalıplarını sınırlandırmaktan vazgeçebilir, özgüven, öz değer ve benlik saygısında büyüyeceksiniz.

Tantra masajı sabır ve konsantrasyon gerektirir. Bir beklenti içine girmeden, kafanızda kaygı endişe olmadan, sonunu düşünmeden, duygusal anlamda kendinizi hazır hissettiğiniz zaman yaptırırsanız daha çok keyif alırsınız masajdan. Fiziksel bir rahatlıktan ziyade, tamamen kişinin ruhsal durumuna yönelik rahatlatıcı bir terapi şeklidir.

Tantra masajında genelde ayaktan başlanır, daha sonra bacaklarla devam edilir, ardından genital bölge, göğüs bölgesi ve iç bacaklarının tümünü kapsayacak şekilde devam edilir.

Vücudunu tanımak isteyenlere tantra masajı tavsiye ederim.

 


Üst