Sizin Masajınız Hangisi

Sizin Masajınız Hangisi
Tarih  /  15. Mart. 2019

Sizin Masajınız Hangisi?

Sonunda Ülkemizde Masaj sadece erotik çağrışımlar uyandıran bir kavram olmaktan çıktı ve uzman emin ellere teslim edilen bir ‘trend’ hâline geldi. Hangi masaj çeşitleri popüler, hangisi size en uygun masaj türü bilmek istemez misiniz?

 

İsveç Masajı

(Yorgunluk ve strese karşı)

Diğer adıyla klasik masajdır, İsveç Masajı bir kaç yıl öncesine kadar Avrupa’nın en popüler masajları arasındaydı. Şimdilerde yerini daha egzotik ve su temelli masajlar almaya başladı. Hâlbuki gündelik yaşamdaki yorgunluk ve strese karşı en tesirlisi ve etkili olan masaj çeşididir bu. Konsantrasyonu artırıp kaslardaki gerginliği tamamıyla azalttığı için günümüzde pek çok büyük büyük çoğunluk belli aralıklarla isveç masajı tercih etmektedir..

Aromaterapi

( Sancılı ve gergin bayanlara )

Aromaterapi masajı bitki özlerinin karışımından elde edilen yağlarla uygulanırken kullanılan yağların tümü ruh halinizden ten renginize ve cilt tipinize kadar farklı kriterlere göre seçiliyor. Örnek vermek gerekirse regl döneminde çatık kaşlı, sinirli ve asabi oluyorsunuz? Papatya çiçeği özünden elde edilen papatya yağıyla masaj yaptırmanızı tavsiye ederiz. Kış aylarında çekilmez bir hâl alan sinüzitinizi hafifletmek ve başınızı rahatlatmak için de aromaterapi masajı tercih edebilir ve deneyebilirsiniz. Hamilelik döneminde bazı masaj yağları sakıncalı olabiliyor, ki bebek bekliyorsanız masaj yaptırmak istediğiniz uzmanına özellikle belirtin.

Taş Masajı

( Sırt ağrısından yakınanlara )

“Başına masaj kadar taş yağsın” diyenlere cevabım: “Hay ağzına sağlık, sırtıma da volkanik taşlar sıralansın.” Sıralansın da, ısıtılan taşlarla kan dolaşımım hızlansın, sırt ağrım geçsin, omuzlarımdaki tutulmalar çözülsün. Ne demek istediğimi anlamadınız değil mi ? anlamak için, sırta belli düzende dizilen volkanik taşlarla masaj yaptırın. Bu masaj türü sizi sırt ağrılarınızdan kurtaracaktır.

Tantra Masajı

( Sensual enerji ve haz )

Tantra masajı ile kişiler hayatlarını renklendirmek ve cinsel hazların açığa vurmak için tercih edilir. Tantra masajı vücudunuzu tanımak ve bilgi edinmek için bir fırsattırTantra masajını tercih edenler, yaşam zevkinin asıl kaynağının cinsel enerji bütünü olduğuna inanırlar ve bu masaj sayesinde cinsel enerji hazzını vücutlarının tüm derinliklerinde hissetmek isterler. Vücudunu tanımak isteyenlere tavsiye ederim.

Holistik Masaj

( Kaslardaki gerginliğe ve ağrılara )

Holistik, ‘bütüne odaklanma’ anlamına gelmektedir, isveç masajı, shiatsu ve spor masajının bir araya gelmiş halidir. Genellikle Sporcularda uygulanan, kaslardaki ağrılara ve gerginliğe iyi gelen bir masaj çeşidi. Spritüal ortamlardan hoşlananlara bire bir! Holistik masaj uygulanırken bedene bütün olarak bakıp, vücudun tümünün oluşturarak içsel ve dışsal denge düzenini sağlıyor.

Lomi Lomi

( Sırt ve karın bölgesi )

Tamamıyla relax ve doğal ortamda yaptırabileceğiniz bir masaj çeşididir, Sahil kenarında, süssüz olarak, yüzüstü uzanıyorsunuz. Palmiye ağaçları esen rüzgarla sallanıyor, kendinizi kıyıya vuran dalgaların eşsiz sesine vermişiniz, bir yandan da sihirli sözler eşliğinde vücudunuza masaj yapılıyor. Hawaii’nin meşhur masajı Lomi Lomi ritüeli böyle. Masaj salonlarındaysa bu ortam deniz kenarı efektleri ve hoş müzikler eşliğinde yapılıyor. Eski bir Hawaii inancına göre, Her insanın içinde kendi sorunlarını çözebilecek pozitif enerji vardır ve Lomi Lomi bu enerjiyi açığa çıkartmayı sağlar. Tatil yaparken muhakkak denemelisiniz.

Shiatsu Masaj

( Bağışıklık sistemi zayıf olanlara )

Sağlık yayın grubunun yayınladığı derginin araştırmasında en gözde masaj çeşitleri arasında birinci sıraya oturan Shiatsu, Japon kültüründen dayanıyor. Sıklıkla hastalanıyorsanız Shiatsu sizin de en gözde masajlarınız arasında olabilir, çünkü shiatsu masajının temel amacı bağışıklık sistemini güçlendirmek. Dirsek ve parmaklarla vücuda noktasal hafif dokunuşlarla baskılar yapılıyor. Kas dokusunun elastikliğini artırdığı için zayıflama diyetlerinin ardından sarkma olasılığını en aza indirmek için de Shiatsu yaptırabilirsiniz.

 

 

Ankara Terapist Masör


Üst