Masör Ve Masöz Arasındaki Fark Nedir?

Masör Ve Masöz Arasındaki Fark Nedir?
Tarih  /  17. Aralık. 2018

Masör ve Masöz Arasındaki Fark Nedir?

Aslınca cevabı çok basit.

Fransızcada tek anlam taşımasına rağmen, Türkçemizde kadın erkek ayrımı yapılmıştır. Buna göre, Masaj yapan erkeğe Masör. Masaj yapan kadına Masöz denir.

Yapılan eylemin aslına baktığınızda, her ikisinin de yaptığı aynıdır, her ikisi de insanları rahatlatmak amacı ile hizmet sunarlar.

Burada ikisinin de her durumda sunduğu hizmetin aynı olduğunu ele alırsak, burada seçim masaj hizmeti alan kişiye düşüyor. Tamamen kişisel tercih.

Bazı insanlar tamamen çekindiklerinden dolayı hemcinsini tercih ederken bazıları da ten farkının insanı daha kısa zamanda rahatlatacağını düşünerek karşı cinsten hizmeti alır. Fakat masajın aslına ve geçmişine baktığımızda karşı cinsten alınması öğretilir ve öngörülür.

Masajda pozitif ve negatif elektrik ve enerji dağılımına inanılır. Birçok masaj hizmeti alan kadın, ilk masajda çekinebilmekte, fakat sonraki tercihlerini hep erkek yani masörden yana olmaktadır.

Masajın sağladığı pozitif enerjinin dışında, fiziksel ve sinirsel etkileri vardır, masaj hizmeti alan kişi, masaj sırasında huylanma, etkilenme ve üzülme durumları yaşayabilir. Dolaysıyla masaj alan kişiye son derece profesyonelce yaklaşmak gerekir.

Masaj tek taraflı olmamakla birlikte, iki taraflı yapılan bir çalışma şeklidir. Terapistin görevi, terapi gören kişinin kendi sorunu üzerinde onu yönlendirmesiyle gerekli adımları atarak ona yardımcı olmaya çalışmaktır. Terapi ve masaj gören kişinin ise elinden gelen en iyi şekilde gevşeyerek, seans esnasında hissedilebilecek bedensel veya zihinsel rahatsızlıklardan kendi sorunlarıyla yüzleşmeye hazır ve kararlı olmaktır.

Ankara Terapist Masör


Üst