Masaj Stresin En Büyük Düşmanı

Masaj Stresin En Büyük Düşmanı
Tarih  /  25. Mart. 2019

Masaj Stresin En Büyük Düşmanı

Stres masajı genelde iş hayatı ve şehir yaşamının verdiği bitkinlik, tükenmişlik hissinin oluşmasının sonucunda kişinin rahatlamak ve arınmak için uygulanması ister.  Sağlık yönünden bakıldığında Stres masajı günümüzde psikolojik hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır ve tıpta büyük bir yeri bulunmaktadır.

Masajla Duruşunuzu Düzeltin

Genellikle uzun süre ayakta duran ve işi gereği stresli bir ortamda çalışmak zorunda olan kişilerde yaygın olarak duruş bozukluğu meydana gelir. Stres, vücut duruşunu bozma yani değiştirme gibi bir niteliğe sahiptir. Buna örnek vermek gerekirse, yoğun stres altında olan birinde omuzların öne doğru çıkması, çenenin kalkması ve ensenin öne doğru hareketlenmesi ile karşı karşıya kalınır.

Psikolojik olarak meydana gelen bu durumlar “zırhlanma” olarak adlandırılır. Stresin zararlarından korunmak için masaj hizmeti alabilir ve sağlığınıza faydalı bir uygulama yaptırabilirsiniz.

Vücutta stresin hedef aldığı iki kas vardır. Bu kasların isimleri tıp alanında Levatоr Scapula, halk arasında da “stres kasları” olarak geçer. Bu kaslar vücutta ensenin üst kısmında bulunur ve kürek kemiği ile birleşir. Stresinizin oranı arttıkça omuzlar yukarı doğru çıkar ve bu kaslar enseye baskı yapar. Bu durum karşısında da kişide ense ve başta ağrılar meydana gelir. Stres geçmişten beri pek çok hastalığın yapı taşı olarak görülür. Düzenli masaj sayesinde stres kontrol altına alınabilir. Seans aralıklarının daha kısa tutulması ile masajın vücuttaki etkileri daha olumlu olacaktır.

Ağrılarınızdan Masajla Kurtulun!

Çoğu zaman sabah uyandığınızda kendinizi hiç dinlenmemiş hissediyorsanız ve nedensiz ağrılarınız varsa vücudunuz yüksek derecede oksijen eksikliği yaşıyor demektir. Nedensiz ağrıların altında yatan ve stresin oluşturduğu en büyük sebep çoğu zaman oksijen eksikliği olarak sinyal verir. Bu ağrıların bazıları darbeye maruz kalma, kesik ya da şiddetli bir baskı sonucunda meydana gelir. Basit bir grip ya da nezle olduğunuzda bile vücudunuzda şiddetli ağrılar hissedersiniz ve çoğu zaman kolunuzu dahi kaldıracak gücün vücudunuzda olmadığını hissedersiniz. Bunun tek nedeni hastalığınız sırasında çıkan yüksek ateşin kaslarınızı zayıflatması ve bu kasların sıvıya ihtiyaç duymasıdır. Bu ağrılardan, hastalıktan tamamen kurtulmak ve kasların yeniden işlevlerini yerine getirmek için masaja ve bol su içmeye ihtiyaç vardır. Masaj sayesinde kan dolaşımının artması ile kaslara sıvı gider ve gelen besin ile giden artıkların düzeni yeniden eski düzenine kavuşur. Böylelikle hissedilen ağrı ve halsizlik en aza iner. Unutmayın yaptıracağınız düzenli masaj sayesinde kaslarınızı güçlendirebilir ve hastalıklara karşı daha dirençli olabilirsiniz.

Profesyonel bir masaj terapisi almak için iletişime geçebilirsiniz.


Ankara Terapist Masör


Üst