Bali Masajı Nedir Nelere İyi Gelir?

Bali Masajı Nedir Nelere İyi Gelir?
Tarih  /  08. Ocak. 2019

Bali Masajı Nedir Nelere İyi Gelir?

Diğer yazımızda masaj çeşitlerinden bahsetmiştik bu masaj çeşitleri içerisinde değinmediğimiz bir masaj türü olan Bali masajını da bu yazımızda ele alacağız. Bildiğiniz gibi Bali, Endonezya’ya bağlı bulunan küçük ve tropik zenginlikleri olan şirin bir adadır, bu ada turistler tarafından yılın belli başlı dönemleri çok sık ziyaret edilir, tıpkı masajda olduğu gibi kahvesi ile de meşhur bir ada olan Bali turistleri genel olarak bu iki unsur arasında merak etmeye iter, tabi ki biz bu yazımızda Bali kahvesini değil Bali masajını inceleyeceğiz.

Bali masajı genelde masözler tarafından yapılmakta ve vücudun belli başlı bölgelerinde daha etkin uygulandığı ünlü bir masaj türüdür. Kalça ve baldır bölgesine yoğun olarak uygulama yapıldığı masaj türü olsa da vücudun her bölgesine etki eden bir masaj aktivitesidir. Masaj genellikle 1 saat sürmektedir ve kişi başarılı ve doğru uygulanmış bir masaj sonunda ağrılarının hafiflediğini ve vücudunda gevşemenin olduğu hissetmektedir. Uzak doğu masajlarının en ünlülerinden biri de Bali masajıdır, geleneksel Bali masajı en iyi yerinde uygulandığı bir gerçekse de ülkemizde de başarıyla eğitimli kişiler tarafından bu masaj yapılmaktadır. Bali masajı faydaları gereği baldırlarda ve liflerde kan dolaşımını hızlandırarak bu bölgelerin daha çok rahatlamasını sağlamaktadır, bu rahatlık bir sonraki seansa kadar sürmesi için seans aralıkları çok uzun olmaması lazım, tabi tek seferlik içinde Bali masajı yaptırılabilir ama düzenli olursa tıpkı birçok unsur ve aktivitede olduğu gibi çok çok daha faydalı olacaktır.

Bali Masajı Mı İsveç Masajı Mı?

Bali masajı ile İsveç masajı arasındaki fark ne diye soracak olursak İsveç masajı genelde batı teknikleri ile uygulanan bir masaj türüdür ve klasik masaj olarak da geçer zaten İsveç masajını sitemiz içerisinde diğer bir içerik de incelemiştik oraya da göz atabilirsiniz, Bali masajı ise Uzakdoğu tekniklerinin uygulandığı daha geleneksel bir masajdır İsveç masajı çok daha yaygın olarak yapılsa da Bali masajı tercih eden kişilerde görülmektedir.

 

Ankara Terapist Masör.


Üst