İsveç Masajı Nedir?

İsveç Masajı Nedir?
Tarih  /  08. Ocak. 2019

İsveç Masajı Nedir?

İsveç ülke olarak birçok konuda karşımıza çıkmaktadır, örnek vermek gerekirse Avrupa’nın birçok ülkesindeki insanlar İsveç diyeti altında bir diyet uygulamaktadır, bu yazımızda ise sizlere İsveç masajından bahsedeceğiz, peki İsveç masajı nedir?

İsveç masajı darbeleme ve germe-çekme yöntemlerinin ağırlıkta kullanılarak yapılan bir masaj türüdür çoğunlukla klasik masaj adı altında da geçer ama klasik masajdan birçok tekniğinde ayrılmaktadır. İsveç masajı sayesinde vücudumuzun belli başlı bölgelerinde kan dolaşımı hızlanır bunun neticesinde metabolizma belli seviyelerde hızlanmaktadır, metabolizmanın da hızlanmasıyla insan fizyolojisi daha fazla yağ yakmaya başlar. Bazı durumlarda İsveç masajı birçok fiziksel sağlık problemin oluştuğu durumlarda uygulanmaktadır ve birçok vakada bu masaj türünün iyi geldiği gözlemlenmiştir. Şunu da belirtmemiz gerekiyor ki İsveç masajı yalnızca bu işin gerçekten erbabı masör tarafından yapıldığında etkilidir.

İsveç Masajı Nasıl Yapılır?

Çoğu metot içerisinde kas gruplarına yapılan çeşitli baskılar ile uygulanan masaj türüdür, masaj esnasında hafifte olsa ağrı hissedilse de masaj bitiminden sonra kan dolaşımının da hızlanmasıyla kişi tamamıyla kendini rahatlamış hisseder tabi bunun en önemli şartı yukarıda da bahsettiğimiz gibi doğru eller ile yapıldığında bu tür olumlu sonuçları almak kaçınılmazdır.  İsveç masajı genel olarak şu metotlar kullanılarak yapılır.

  • Friksiyon

Eklemlerin güçlenmesinde önemli bir metottur direkt olarak eklem bölgesine uygulanmaktadır ve bu sayede eklemlerde rahatlama hissedilesi hedeflenmektedir.

  • Petrissaj

Friksiyon ekleme uygulanan bir masaj eylemiydi, petrissaj ise direkt olarak adeleye uygulanan bir tekniktir, buradaki hedef adeleyi güçlendirirken kan dolaşımını da aynı ölçüde hızlandırmaktadır. Petrissaj İsveç masajı için çok önemli bir tekniktir.

  • Vibrasyon

Vibrasyon bölgeyi baskıdan çok titreşim etkisi yapılarak uygulanan bir masaj tekniğidir. Bu teknikle sinir sistemi uyarılır ve ilgili bölge rahatlatılır.

  • Tapotman

Bu teknikteki hedef birikme yapan toksin ve yağların çözündürülmesidir. Sert hareketler uygulanarak çeşitli bölgelerdeki birikmeler çözündürülerek rahatlama sağlanır.

Yazımızda genel olarak İsveç masajının uygulama tekniklerinden ve faydalarından bahsettik daha detaylı bilgiyi uzmanımızdan almak için sitemizin iletişim bölümünde de yer alan 0543 306 81 69 numaralı telefondan veya mail adresimizden kolaylıkla bizimle iletişime geçebilir

 

 

Ankara Terapist Masör.

 


Üst